Přesměrování všech odkazů na novou doménu – .htaccess

Pokud stěhujete své webové stránky na novou doménu, je nejlepší zachovat všechny odkazy, které na Váš web vedou tak, aby se i po přestěhování na jinou doménu zobrazil stejný obsah.

Samozřejmě u některých CMS to není snadné, ale jde to snad všude. A to i za cenu ručního přepisování. Cenu to nemá snad u stovek URL.

Vlastníte doménu mujweb.cz na kterém se nachází Vaše prezentace, rozhodli jste se ale, že celý web přestěhujete na novou doménu mujnovyweb.cz. Co s tím? Na mujweb.cz vede spousta zpětných odkazů a ty určitě nechcete jen tak zahodit…

Řešením je přesměrování v souboru .htaccess!

Ano, jen je potřeba mít pro starou doménu stále aktivní webhosting, ale to v dnešní době (2016) multihostingů a VPS již není problém. V rootu (kořenové složce) domény mujweb.cz vytvořte soubor .htaccess a vložte do něj

RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)$ http://mujnovyweb.cz/$1 [R=301,L]

A to je všechno!

Stačí jen změnit http://mujnovyweb.cz za novou URL vaší domény.

Nyní při zadání http://mujweb.cz to klienta automaticky přesměruje na http://mujnovyweb.cz. Dokonce i při zadání http://mujweb.cz/podstranka se to také přesměruje na http://mujnovyweb.cz/podstranka.

2 komentáře u „Přesměrování všech odkazů na novou doménu – .htaccess“

  1. Díky moc za článek.
    Na internetu je spousta návodů, ale teprve ten váš mi funguje jak potřebuji. Nemohl jsem najít jak udělat přesměrování /podstránka.

    Ještě jednou díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *